За 4 роки в Україні скоротилася кількість випускників медколеджів

boho

Голова Комітету Верхвоної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявила, що за останні чотири роки в Україні вдвічі скоротилося число випускників медколеджів.

22 листопада Богомолець взяла участь в екстренній нараді Комітету з питань охорони здоров’я, на якій були присутні керівники медичних коледжів й училищ з усієї країни.

«Ситуацію з підготовкою медсестер, акушерок, фельдшерів та інших спеціалістів вони називають катастрофічною. У порівнянні з набором 2014/2015 року, у медичних коледжах практично вдвічі скоротилася кількість студентів: бюджетників – з 8406 до 4141, контрактників – з 9006 до 5117 осіб», – повідомила Ольга Вадимівна.

Крім того, вона заявляє, що однією з причин такої ситуації є системні недопрацюваня та помилки уряду щодо підготовки молодших медичних спеціалістів в Україні. А другою – підвищення вартості навчання для контрактників.

«Проблему треба вирішувати комплексно, з урахуванням всіх факторів і причин її виникнення. Можна скільки завгодно вводити всілякі новомодні іспити – міжнародні, всесвітні, міжгалактичні… Але це – окозамилювання, яке не підвищує ані якість самої освіти, ані стан охорони здоров’я в Україні», – підсумувала голова Комітету Верховної Ради.

Нагадаємо, студенти медвишів складатимуть Єдиний державний кваліфікаційний іспит.

Фото: Риа Новости.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.