Нобелівську премію з медицини присудили за терапію раку

Нобелівська премія

Цього року Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали Джеймс Еллісон і Тасуку Хондзьо – автори дослідження в області терапії раку.

Науковці здійснили «відкриття терапії раку шляхом гальмування негативного імунного регулювання». Джеймс Еллісон досліджував білок, який гальмує діяльність імунної системи. Він знайшов спосіб використати цю властивість для активації імунних клітин, що протистоять раку.

Тасуку Хондзьо також вивчав вплив білку на імунні клітини, але його відкриття базувалося на іншому механізмі дії. На основі свого дослідження Хондзьо розробив ефективну методику лікування ракових пухлин.

Так, вчені представили дві різні стратегії пригнічення імунних реакцій, які можуть допомогти у боротьбі з раком.

«Рак щороку вбиває мільйони людей і є одним із найбільших викликів у галузі охорони здоров’я. Через стимулювання здатності імунної системи атакувати ракові клітини, цьогорічні лауреати Нобелівської премії відкрили новий принцип терапії раку», – йдеться у повідомленні премії у Twitter.

Нагадаємо, Харукі Муракамі відмовився від альтернативної Нобелівської премії. Крім нього до шорт-ліста фіналістів увійшли Ніл Гейман, Маріз Конде та Кім Тхюї.

Раніше назвали лауреатів Шнобелівської премії 2018, чиї дослідження «спершу змушують людей сміятися, а потім задуматися».

Фото: The Nobel Prize / Twitter.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.