Українські інтерни провалили міжнародний тест лікарської підготовки USMLE

medical

Цього року українські інтерни вперше складали іспит «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» із додатковим міжнародним субтестом USMLE (United States Medical Licensing Exam). Тільки 3% випускників змогли набрати прохідний бал 70,5.

Про подробиці складання іспиту розповіла на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Як ідеться в її записі, з українською частиною переважна більшість інтернів упоралася. Однак міжнародний тест викликав серйозні труднощі.

Як каже Уляна Супрун, тест USMLE має здати кожен лікар у США, який хоче мати право займатися лікарською діяльністю.

«Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва. Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років. Якщо ми хочемо, щоб українець лікувався не гірше, ніж американець чи європеєць, ми маємо нарешті прийняти виклик і вирішити ситуацію», – додала Супрун.

На її думку, результати складання іспиту USMLE підтверджують потребу встановлення мінімального прохідного балу в 150 та запуску медичної реформи.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я спільно з МОН визначили прохідний бал на медичні спеціальності на рівні 150 балів із кожного сертифікату ЗНО. Так у МОЗ планують підвищити «якість» студента-медика.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.