У Британії дозволять ліки з канабісу

Medical

З осені лікарі у Великій Британії зможуть законно призначати лікарські засоби, одержані з медичної коноплі.

Міністр внутрішніх справ Британії Саджид Джавід наголосив, що препарати з медичного канабісу, які відповідають стандартам безпеки і якості, мають бути легальними для пацієнтів з «винятковою клінічною потребою». Офіційні радники уряду щодо речовин та головний лікар Англії Саллі Девіс дійшли висновку про терапевтичну користь медичного канабісу.

Обговорювати легалізацію медичної коноплі у Британії почали після того, як уряд дозволив використання канабісу для лікування 12-річного хлопчика Біллі Колдуела, який страждає тяжкою формою епілепсії. Він з матір’ю полетів до Канади, щоб придбати там медичну олію коноплі, однак по поверненню до Лондона, митники конфіскували ліки. За кілька днів Біллі госпіталізували через приступи.

Тепер Міністерство охорони здоров’я і соціального забезпечення й Агентство з регулювання лікарських засобів і виробів медичного призначення розроблять визначення того, що є лікарським продуктом з коноплі, щоб його можна було внести до списку дозволених препаратів та призначати пацієнтам.

Раніше медичні препарати з коноплі дозволили виписувати у Португалії, Іспанії, Нідерландах, Німеччині, Чехії, Польщі й Австрії.

Нагадуємо, що науковці запропонували друкувати ліки вдома на 3D-принтерах.

Фото: burst.shopify.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.