У Стенфорді розробили алгоритм виявлення вад зору, спричинених діабетом

glasses

Дослідники зі Стенфордського університету розробили автоматизований алгоритм діагностики діабетичної ретинопатії – викликаного діабетом захворювання сітківки ока. Створити алгоритм допоміг метод глибинного навчання.

«Ми продемонстрували, як створений на основі штучного інтелекту алгоритм може допомогти з’ясувати, кому з пацієнтів необхідно звернутися до офтальмологів з метою обстеження та подальшого лікування, – розповів доктор Теодор Ленг, який керував дослідженням.

Використовуючи алгоритм у світовому масштабі, можна знизити завантаженість лікарів. Це також дозволить підвищити ефективність обмежених ресурсів систем охорони здоров’я.

Алгоритм дозволяє ідентифікувати захворювання з точністю 94%. Він не потребує жодного спеціального або дорогого обладнання – для діагностики буде достатньо скористатися ПК або смартфоном зі звичайним процесором.

Як зауважують учені, сьогодні від діабету страждає кожна одинадцята людина у світі. 45% хворих можуть зіткнутися з розвитком діабетичної ретинопатії. Якщо вчасно виявити це ускладнення, можна уникнути й розвитку вад зору.

Нагадаємо, раніше вчені представили технологію безкінечного вирощування клітин, яка повинна спростити пошук ліків від діабету I типу.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.