4 країни відмовилися визнавати українські медичні дипломи

grad

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич оголосила, що деякі країни частково або повністю припинили визнання наших медичних дипломів. Таке рішення прийняли Сирія, Ліван, Ірак і Палестина, звідки в наші медичні виші традиційно приїжджають вчитися багато студентів.

Керівництво цих країн основними причинами заборони називають низькі бали їхніх співвітчизників при вступі до українських медичних вишів. Також критикують відсутність в Україні доступу до інтернатури.

Відтепер ані іноземні студенти із цих країн не зможуть навчатися в Україні на медичних спеціальностях, ані українські студенти не зможуть працювати у цих країнах за дипломами.

За словами міністра, медична освіта в Україні є найбільш рейтинговою серед послуг для іноземних студентів. Так, із більш ніж 64 000 студентів-іноземців близько 40% здобувають освіту саме з медичних спеціальностей.

Upd. В українському посольстві в Лівані заперечують інформацію про відмову визнавати українські дипломи.

Нагадаємо, вперше в Україні знання студентів-медиків перевіряли за американським стандартом за програмою IFOM (International Foundations of Medicine). Тестування провели серед студентів шостого курсу Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.